Narożniki tapicerowane do salonów czy sypialni wybieramy głównie z uwagi na ich dużą funkcjonalność. Marzymy bowiem o tym, by jeden mebel pełnił rolę wygodnej kanapy do spotkań rodzinnych i towarzyskich, a w razie potrzeby – by szybko zamienił się w komfortową przestrzeń do nocnego odpoczynku. Dlatego też narożnik rozkładany z funkcją spania staje się wyborem zdecydowanej większości inwestorów. A jakie możliwości czekają na nich na rynku branżowym?

Przede wszystkim znaleźć można narożniki w dwóch klasycznych kształtach: litery „L” oraz „U”. Drugi typ narożnika najczęściej umiejscowiony jest w ścisłym centrum danego pomieszczenia. Mebel wypoczynkowy w kształcie litery „L” z kolei ustawia się zazwyczaj w rogu pomieszczenia – tak, by nie tracić cennego wolnego miejsca.

Podczas zakupu narożnika rozkładanego szczególną uwagę należy zwrócić na konstrukcję mebla oraz dostępność powierzchni do spania. Tu liczy się bowiem nie tylko ogólna jakość, ale i walory estetyczne, jak i praktyczne. Dobrze, jeśli narożnik będzie wyposażony w automatyczny mechanizm rozkładania. Wówczas możliwość skorzystania z wygodnej przestrzeni użytkowej spania stanie się wyjątkowo prosta.

Dalej – ważna jest także konstrukcja narożnika. Tu warto zwrócić uwagę na głębokość siedziska oraz wysokość oparcia. Dla użytkowników zaliczanych raczej do grona osób niższych polecane są głównie meble płytkie, umożliwiające bezproblemowe dotykanie stopami podłogi. Wysokim użytkownikom rekomendowane są zaś narożniki o dosyć głębokich siedziskach