Większe, mniejsze, wielokolorowe, monochromatyczne, drewniane czy wykonane z płyt laminowanych i cały szereg innego rodzaju możliwości… Takie właśnie są dostępne na dzisiejszym rynku meblowym komody. Dedykowane do zapewnienia ładu i porządku niezależnie od tego, w jakiego rodzaju wnętrzu się znajdą. Co więcej – jak wynika z obserwacji i trendów na współczesnym rynku meblowym – coraz więcej komód ląduje nie tylko w sypialni, ale również i w salonie. Jak to się dzieje, że taki niepozorny w sumie mebel, jest tak rozchwytywany?

Po pierwsze: komoda nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Może być więc ustawiona zarówno w bardzo przestronnym wnętrzu, jak i tym o ograniczonym metrażu. Ta druga opcja jest szczególnie istotna wówczas, gdy mówimy o kompleksowej aranżacji niewielkiego mieszkania. A takich na współczesnym rynku jest zdecydowanie więcej.

Po drugie – komoda zazwyczaj wyposażona jest w szuflady. Te z kolei są najczęściej bardzo pojemne i głębokie. Zmieścimy więc w nich nie tylko różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, jak i ubrania. Mebel może być więc świetną alternatywą dla dużej szafy czy kilku mniejszych szaf, Bo jeśli odpowiednio poskładać w niej ubrania okazać się będzie mogło, że z powodzeniem spełni ona rolę pojemnej szafy.

Po trzecie – wielość modeli komód sprawia, że znaleźć możemy mebel w niemal każdym stylu. To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy mają wnętrze o niebanalnym charakterze lub pragną do swojego mieszkania lub domu zaprosić piękno i wzbogacić wnętrze o nieszablonowe rozwiązania. To właśnie wówczas piękna komoda o nietypowym kształcie czy kolorze stać się może jedną z głównych i najbardziej widocznych ozdób danego wnętrza. Dlaczego więc by nie zaryzykować i nie wprowadzić do codzienności jakiegoś nietypowego mebla?

Współczesna branża meblowa pozwala na wielokierunkowe eksperymentowanie i różnorodne zestawianie mebli. Jest to trend bardzo istotny i pożądany. Szczególnie w czasach, gdy liczy się innowacyjność i coraz większa staje się świadomość konsumencka. Nie bójmy się piękna w meblach, które współtworzą wnętrze naszego domu.