Nowoczesne, modernistyczne wnętrza, potrzebują równie nowoczesnych i awangardowych rozwiązań. Takich, które wprowadzą nową jakość do codziennego życia i będą nie tylko pięknie, ale i estetycznie się prezentowały. Do tego, pasować muszą do całości wystroju, by tworzyć przestrzeń z pomysłem zaaranżowaną.

Szczególnie w salonach nie może zabraknąć ław i stolików kawowych. Ale skupmy się na tym, że stoliki te mają być bardziej nietypowe niż standardowe, bo wykonane głównie ze szkła. Mowa o blatach, gdyż nogi mogą pozostać standardowo – drewniane.

Szklane blaty ław kawowych nie muszą być monochromatyczne. Mogą przedstawiać ciekawy lub klasyczny wzór – podobny choćby do szachownicy. Ważne, by wyrażały sobą oryginalność i dobry gust właścicieli i by zwracały uwagę gości. Takie czarno – białe ławy kawowe świetnie sprawdzą się w przełamaniu jednokolorowej, stonowanej aranżacji salonu w stylu minimalistycznym. Stanowić będą bowiem element nietypowy i nieoczekiwany, a przez to – bardzo trafiony.

Ławy kawowe z blatami szklanymi są meblem wysokiej jakości i bardzo trwałym. O jego funkcjonalności decyduje doskonałe połączenie surowców składowych, przy czym szkło występuje w postaci bardzo wytrzymałej. To cenione szkło hartowane.

Nowoczesne ławy kawowe poza szklanym blatem wyposażone być mogą także w szklaną półkę, służącą efektywnemu przechowywaniu choćby ulubionej prasy. Jako mebel są doskonałym pomysłem na uzupełnienie wystroju każdego salonu.