Styl ten, nawiązujący do klimatu wakacyjnego, sprawdzi się nie tylko podczas aranżacji domu letniskowego, ale i mieszkania czy domu całorocznego. Bliski morzu, pełen różnorodnych odcieni błękitu i niebieskiego, budować będzie przytulność i wszechogarniające ciepło. Jakie barwy dominują wśród mebli i dodatków dedykowanych stylowi marynistycznemu? To przede wszystkim biel, błękit, odcienie beżu oraz delikatne brązy. I co ciekawe, teraz każdy rodzaj kanapy salonowej przerobić można w prosty sposób na tę typowo marynistyczną. Jak tego dokonać? Wystarczy przykryć ją białą lub pasiastą narzutą lub takim samym płótnem. Tym samym nie będzie konieczna nawet zmiana mebla. Ale jeśli już myślimy o kompleksowej zmianie wyposażenia naszego pokoju dziennego… zdecydujmy się na szeroką, wygodną i najlepiej rozkładaną kanapę, która spełniać będzie mogła zdecydowanie więcej funkcji, niż jedną. Na takiej kanapie odpoczniemy nie tylko po ciężkim dniu pracy, ale zrelaksujemy się także podczas towarzyskiego spotkania ze znajomymi czy rodziną. A wszystko w klimatycznie zorganizowanej przestrzeni, w której tęsknota za latem nie będzie już taka straszna, jak mogłoby się wydawać.

Meblując mieszkanie z myślą o wdrożeniu stylu marynistycznego warto pamiętać o zakupie mebli w kolorystyce naturalnego drewna – takie właśnie najlepiej komponują się z różnorodnymi dodatkami w odcieniach niebieskiego i bieli.

Przeglądając asortyment dobrych internetowych sklepów z meblami warto też szukać inspiracji na ciekawych portalach meblowych. Nasz z pewnością do takich się zalicza.