Pierwsze wrażenie jest nie tylko w cenie wówczas, gdy mowa o wrażeniu podczas pierwszego spotkania dwóch lub więcej osób. Niezwykle istotne jest także wówczas, gdy mowa o urządzaniu wnętrz. A już najistotniejsze staje się wówczas, gdy tuż po przekroczeniu progu domu czy mieszkania, znajdujemy się… w korytarzu. Przedpokój, niegdyś całkiem pomijamy przez inwestorów i po macoszemu traktowany przez projektantów wnętrz, dziś staje się przestrzenią bardzo ważną z punktu widzenia każdego konesera piękna.

Przedpokój nie od dziś kryje w sobie naprawdę duży potencjał aranżacyjny, a dla wszystkich tych, którzy nie boją się wyzwań – jego aranżacja stanowić może naprawdę ciekawą przygodę. Jakie meble warto w nim wstawić, by optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń i by można było ją później jak najpełniej wykorzystać?

Dobre jakościowo materiały i meble z najwyższej półki od cenionych producentów – to podstawa efektownej aranżacji przedpokoju z myślą o wielu udanych sezonach. W przedpokoju, oprócz solidnych, drewnianych mebli, masywnych i „grubych” z natury, królują rozwiązania niewchłaniane wilgoci i takie, które będą „oddychały” wraz z wieszanymi w przedpokoju ubraniami czy stawianym tam obuwiem.

Wybierając meble do przedpokoju, skupmy się na ich najwyższej z możliwych funkcjonalności. Niech więc schowki, wszelkiej maści szuflady czy wieszaki nie zajmują więcej miejsca, niż jest to konieczne. Niech będą maksymalnie pojemne, niech łatwo otwierają się i zamykają – tak by nie sprawiało żadnych trudności korzystanie z nich właśnie. Tutaj pamiętajmy też o tym, ze kolekcje meblowe tworzone z myślą o umieszczeniu w przedpokoju, zazwyczaj są sporo węższe, niż inne. Postawmy więc na jakość od sprawdzonych producentów, by potem na długi czas mieć z głowy aranżację przedpokoju w naszym mieszkaniu bądź domu. Niech kunsztownie urządzony przedpokojów będzie najznakomitszą wizytówką naszego wymarzonego „M” – na dziś, jutro – na zawsze.