Niezbyt wysokie i dedykowane głównie do salonów. Reprezentacyjne, nie za duże, klasyczne okrągłe bądź prostokątne albo też bardziej niestandardowe. Niezastąpione w otoczeniu stylowych kanap, narożników czy sof. O jakich meblach mowa? O stolikach kawowych oczywiście. Bez takiego stolika aranżacja salonu byłaby raczej niepełna. To tu bowiem odłożyć można książkę relaksując się popołudniową porą, tu postawić kubek z herbatą lub kawą bądź właśnie przy stoliku ugościć odwiedzających nas znajomych czy rodzinę.

Stoliki kawowe najczęściej pod blatem mają też miejsce na przechowywanie drobnych bibelotów, pilota telewizyjnego czy ulubionej prasy. Są niezastąpione zwłaszcza wówczas, gdy chce się zlokalizować coś, co powinno być zawsze pod ręką – i właśnie tam się znajduje.
Stoliki kawowe w postaci ławy mogą mieć również formę stolików rozsuwanych. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można powiększyć powierzchnię użytkową i zorganizować nawet niewielkie przyjęcie dywanowe. Bo w towarzystwie bliskich osób nie chodzi o to, by zawsze siedzieć po królewsku – tu najważniejsze jest towarzystwo.

Stoliki kawowe to meble zaliczane do grupy tych niezbyt drogich i na ich zakup pozwolić może sobie każdy. Duże możliwości kolorystyczne, modelowe czy surowcowe sprawiają, że każdy może dopasować rodzaj stolika do kanap, całości wystroju salonu czy innych, indywidualnych upodobań. Jakkolwiek by jednak nie było – stoliki kawowe to mebel z serii salonowego „must have”.